جدیدترین آرشیو موسیقی جدیدترین آرشیو موسیقی .

جدیدترین آرشیو موسیقی

زندگینامه شهرام شکوهی خواننده خوش صدای پاپ

سبک خوانندگی شهرام شکوهی

شهرام شکوهی که معتقد است به اندازهٔ کافی صدای موسیقی سنتی ایرانی شنیده شده، سعی کرد نوع استفاده از آن را تغییر داده و آن را با موسیقی بر پایه گیتار اسپانیش تلفیق کرده و سبک خوانندگی خود را ایجاد کند. این ایده از نکته‌ای که حاتم عسکری، استاد وی، به شهرام شکوهی گفت. به اعتقاد حاتم عسکری (استاد شهرام شکوهی) غیر از موسیقی ایرانی تنها موسیقی‌ای در دنیا که حالتی از تحریر دارد موسیقی اسپنیش است که آن‌ها با لالا تحریر ایجاد می‌کنند. از آن‌جا که شهرام شکوهی به گیتار علاقه داشت از این نکته استادش ایده گرفته و سعی کرد تلفیقی از آواز ایرانی و موسیقی اسپنیش ایجاد کند.

حضور شهرام شکوهی در مسابقه خوانندگی نکست پرشین استار

حضور در مسابقهٔ Next Persian Star باعث شد نام شهرام شکوهی در بین مخاطبان موسیقی فارسی زبان شناخته شود؛ خواننده ای که با همان حضور، باعث شد قطعهٔ «مدارا» مورد توجه قرار گرفته و تهیه کنندگان مختلف داخل و خارج از ایران به منظور عقد قرارداد به سراغ وی بروند؛ اما او با مشورت با کسانی که تجربهٔ بیشتری در این وادی داشتند، بهترین مسیر را برای فعالیت، کار در داخل ایران دانست.

آلبوم های شهرام شکوهی

اولین آلبوم وی با نام «مدارا» در ۱۶ آبان سال ۱۳۹۰ همهٔ مجوزها را کسب کرد و منتشر شد. این آلبوم ۱۰ قطعه داشت که شامل ۵ قطعه با سبک خاص وی و ۵ کار پاپ بود. میلاد ترابی و امیرحسین کاشانیان در این آلبوم با وی همکاری داشته‌اند. این آلبوم تحت امتیاز شرکت «هنر اول» بود و ناشر با توجه به شناخت نسبی مخاطبان موسیقی از شکوهی پیش‌بینی می‌کرد با استقبال مخاطبان موسیقی مواجه شود و به همین خاطر آلبوم را در تیراژ بالا وارد بازار موسیقی کشور کرد. با اینکه آلبوم «مدارا» در بدو ورود خود با حاشیه‌هایی همراه شد ولی حاشیه‌ها نتوانست جلوی فروش خوب این آلبوم را بگیرد و مسیری را که خود انتخاب کرده بود، بی‌سر و صدا طی کرد تا جایی که توانست به یکی از آلبوم‌های پرمخاطب تبدیل شود. دو سال بعد، وی آلبوم دوم خود به نام "کولی عشق" را منتشر کرد که با استقبال خوب هواداران روبرو شد. در سال ۱۳۹۴ آلبوم سوم شهرام شکوهی به نام " تا نفس هست ..." به بازار عرضه شد که در آن، شاهد سبک‌ جدیدی در موسیقی ایرانی هستیم. ایشان تک آهنگ‌های زیادی دارند که همه از پرطرفدارترین ترانه ها می باشد.


برچسب: بیوگرافی، شهرام شکوهی زندگینامه، خواننده ایرانی،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۷:۱۳ توسط:Vilana موضوع: بیوگرافی هنرمندان نظرات (0)